Як підібрати термобілизну на міжсезоння

Як підібрати термобілизну на міжсезоння

Тепла погода пробачає помилки в екіпіруванні. Можна бігати навіть у футболці із бавовни, буде хіба що менш комфортно. Але восени біговий одяг це вже питання не комфорту, а про здоров’я та безпеку тренувань.

Реклама пропонує нам безліч варіантів, з яких дуже важко вибрати: “нанотехнологічні” волокна, вовна австралійських овець мериносів, просочення сріблом та компресія... Але насправді вибір “термобілизни” досить проста річ.

Основні принципи вибору

Термобілизна це в першу чергу білизна, тобто вона має приємно сидіти на вас. Ніде не тиснути, не бовтатися, бути приємною на дотик. Якщо вовна “мерино” вам колеться (таке рідко, але трапляється), а компресія стискає — не треба себе силувати. Тканина має бути приємною на дотик та подобатись вам.

Термобілизна має щільно прилягати до тіла. Чим менше складок, тим краще. Саме завдяки цьому вона швидко вбирає в себе піт та випаровує його назовні. Декому не подобається термобілизна, яка сидить “впритик”. У такому разі навіть найтехнологічніша тканина буде гірше випаровувати вологу. Але не забуваємо про перший пункт: головне щоб вона була зручною, тому якщо вам подобається носити більш вільну термобілизну, у цьому немає нічого кримінального.

Склад тканини це майже завжди синтетика: поліестер, нейлон, рідше поліпропілен у які додають лайкру для еластичності. Синтетичні волокна швидше сохнуть та не вбирають у себе багато води, як натуральні тканини типу бавовни чи льону. Але окрім складу речовини, дуже важлива структура волокон та тканини. Один і той самий склад “поліестер 80%/еластан 20%” може відчуватися та працювати дуже й дуже по-різному. Тому краще розпакувати термобілизну до покупки та перевірити структуру тканини на дотик.

Першу “базову” термобілизну краще не теплу, а з тонкої тканини. Зігрівати вас мають наступні шари одягу: флісова кофта, куртка, пухова жилетка тощо. Тонку термобілизну ви можете використовувати за будь-якої погоди, комбінуючи її із іншим одягом. А от у “теплій” термобілизні під час бігу чи трекінгу може бути жарко.

Компресійна термобілизна. На сьогодні немає однозначних доказів, які підтвердили б ефективність компресії для тренувань. Інакше всі елітні марафонці завжди бігали б у компресійному одязі. Тому чи обирати таку термобілизну, чи ні, то справа ваших уподобань.

Вовна мериноса. Це не синтетика, але її дуже часто використовують у термобілизні. Меринос приємний на дотик, теплий, добре вбирає вологу, довше набуває неприємного запаху від тіла. Але разом із тим швидше зношується, довше сохне, дорожче коштує.

Отже, покупка термобілизни із надважкого завдання перетворюється на досить просту операцію: приїжджаєте до туристичного магазину з великим вибором, міряєте ті, які вам сподобалися на дотик та підходять за бюджетом, вибираєте яка зручно сидить без складок — вітаю, ви вибрали термобілизну!