БІГ ВЗИМКУ.

БІГ ВЗИМКУ.

― Поїхали на зимову рибалку?

― Ой, я ніколи не рибалив взимку.

― Така сама, як і літня, тільки на Червоному морі...

Біг залишається бігом у будь-яких погодних умовах. Але не секрет, що взимку кількість бігунів у парках та на доріжках стрімко зменшується. Важче підтримувати форму, легше набрати вагу.

Бігати взимку можна, і це не складно. Ми зібрали для вас поради, що зроблять біг взимку більш комфортним та безпечним. І ні, у першу чергу це не одяг та взуття (хоч вони і важливі).

1. Не форсуйте. Якщо під ногами сніг та лід, не треба ставити рекордів. Зменшіть темп на пів-хвилини, на хвилину. Так, можна навіть перейти на ходу чи зупинитися, це краще, чим підвернути ногу. Зосередьтеся на тому, щоб підтримувати загальну тривалість тренувань, а не на секундах. Швидкість для ваших рекордів повернеться влітку. А взимку стабільні об’єми тренувань набагато важливіші за темп.

2. Шукайте нові локації та види тренувань. Улюблений парк біля дому замело снігом чи стежки перетворилися на суцільну багнюку? Пошукайте стадіон, вулиці, де менше снігу. Зробіть тренування на сходах багатоповерхового будинку чи на біговій доріжці. Таке тренування може мати іншу ефективність, аніж ваша звична пробіжка. Але краще півгодини вправ на сходах, аніж півгодини скролінгу стрічки.

3. Знайдіть компанію. Групові тренування хороший інструмент протягом усього року. Але взимку це не тільки про мотивацію та спілкування. Це ще й додаткова безпека у разі травми.

4. Стежте за температурою та загальним станом тіла. Переохолодження підкрадається повільно і його банально можна не помітити. А ви в цей час як годиться опинитеся якнайдалі від доріг та тепла. Після завершення тренування не баріться та якомога швидше перевдягніться у сухе та тепле.

СПОРЯДЖЕННЯ

Добре підібраний одяг та взуття не зроблять тренування за вас, але вони зроблять його більш комфортним.

ВЗУТТЯ.

Один із найбільших бігових міфів, що для зимових тренувань треба якесь особливе взуття: із мембраною (“на гортексі”), із шипами, “утеплене” тощо. Мембрана у біговому взутті це загалом дуже суперечлива штука. Здебільшого вже після кількох пробіжок вона промокає, зате довго сохне. (Як у рекламі, але навпаки). Під час бігу в місті за наших температур дуже важко якось заморозити ноги. Тому я бігаю взимку абсолютно в тому самому взутті, що й улітку. Під сніг та бруд вибираю більш агресивний протектор. Металеві шипи дійсно допомагають краще триматися на снігу та льоду, але враховуйте, що вони досить швидко стираються, якщо бігати по асфальту. Кросівки з мембраною чи металевими шипами можуть бути цікавим доповненням у вашій колекції, але їх відсутність не привід зупиняти тренування.

Гамаші на кросівки Go Far Equipment

Гамаші на кросівки Go Far Equipment

Від попадання снігу та бруду всередину кросівка допоможуть бігові гамаші.

ОДЯГ.

“Термобілизна” це те, що справді працює. Сама по собі вона не зігріває не краще і не гірше за звичайний одяг. Особливості термобілизни в тому, що вона прилягає до тіла, швидко вбирає та швидко випаровує із себе вологу, і навіть у вологому стані продовжує зберігати тепло. І якщо влітку це не принципово, то зима та міжсезоння це час, коли ви відчуєте переваги хорошої термобілизни на повну.

Куртка Windlight Go Far Equipment

Куртка Windlight Go Far Equipment

Куртка. Захист від вітру та опадів взимку набагато важливіший чим у теплу пору року. Не обов’язково мати “нанотехнологічну” дорогу мембранну куртку. Мембрана у куртках працює трохи краще чим у взутті, але все одно далеко не так як кажуть у рекламі. Та й будемо відвертими, як часто ви бігаєте в дощ? Компактна вітрівка краще підходить для щоденних тренувань: дешевше, легше, краще дихає, легше прати. Ми пропонуємо для бігу куртку Windlight Go Far Equipment

Рукавички ― надзвичайно важливий елемент зимового бігу. Найкраще підходять з тонкого флісу.

Цікавий лайфхак. Спробуйте доторкнутися кінчиком великого пальця до мізинця. У теплі це дуже легко зробити. А от із замерзлими руками так зробити не вийде. Це чудовий спосіб відслідковувати свій стан, адже бігуни як малі діти, можуть і не відчути, що вже замерзли.

Головний убір. Баф це класика бігу. У поєднанні із капюшоном вітрівки він може зігрівати навіть в екстремальних умовах. Також його зручно використовувати як шарф та дихати через нього. Холодне та сухе повітря може сильно подразнювати дихальні шляхи. Баф на обличчі допоможе зволожити та зігріти повітря, що вдихається.

Пов'язка Go Far AnatomicPro

Пов'язка Go Far AnatomicPro

Тепла пов’язка на голову. Захищає вуха від продування, але разом із тим чудово дихає та вентилюється.

Взимку набагато раніше темніє та пізніше сходить сонце. Темрява ускладнює, але не перешкоджає тренуванням. Можна вибирати вулиці з освітленням, можна придбати налобний ліхтарик. У нагоді тут стануть не тільки розкручені серед бігунів бренди Petzl та Black Diamond, але й наприклад американська Zebralight, китайські бренди Nitcore, Skilhunt. Мінімальна зручна потужність ліхтаря для бігу в районі ста люмен. Зважте, що на холоді усі батареї  сідають набагато швидше. На морозі та вітру телефон може сісти за лічені хвилини, тож тримайте його в теплі.

Біг вночі у лісі, режим ліхтарика на 500 люмен із розсіювальною  TIR лінзою.

Біг вночі у лісі, режим ліхтарика на 500 люмен із розсіювальною  TIR лінзою.

Олена Хашко, г. Лопата, Сколе, Українські Карпати. 

Олена Хашко, г. Лопата, Сколе, Українські Карпати. 

Бігайте взимку, це не так складно, як може здаватия і не потребує великої кількості особливого спорядження!

Автор: Андрій Півень.

Обговорення статті: Instagram, Facebook